Ketubot renaissance in traditional Jewish wedding design

Unikátní ornamenty pro Vaše oznámení či svatební smlouvu.

Česká verze stránek je prozatím neuplná, každým dnem však budou stránky o krok dál k plné české verzi.
Děkujeme Vám za strpení!

Židovská moudrost pro snoubence
Nejlepší vztah je ten, ve kterém je láska k tomu druhému větší než tvá potřeba toho druhého vlastnit.

Hebrejský font zdarma ke stažení:
Pro naše hebrejsky napsané svatební smlouvy jsme speciálně vytvořily hebrejský font. Máte li zajem ho používat pro nekomerční účely doporučujeme editor Inkscape. Inkscape je zdarma ke stažení a je srovnatelný s komerčním Adobe Illustrator. Jiné editory náš ketubah font nezobrazují správně.
[ Prohlédněte si písmo ]
[ Stáhňete si hebrejský font ]

ketubah.cz - netradiční svatební oznámení!

Všechny ornamenty, svatební oznámení nebo svatební smlouvy které najdete na stránkách ketubah.cz, jsou výtvory česko-židovské umělecké rodiny Sidon. V naší produkci najdete mnohaleté zkušenosti v ornamentalní a ručně malované tvorbě, která je inspirovaná středověkými motivy ze sefardských i aškenázkých zemí. Ornamenty, vzory a symboly nalézáme na kobercích, pláštících na toru a iluminovaných svatebních smlouvách.

Svatebí smlouva? Ketubah?

Svatební smlouva neboli ketubah (čte se ketuba), je symbolická smlouva ženicha a nevěsty, v které si snoubenci na památku uchovají slova své vzájemné lásky. Text svatební smlouvy si můžou snoubenci určit sami nebo si vyberou z již hotových textů které máme k dispozici. Vybraný text s okrasným rámečkem který si snoubenci vyberou pak vytiskneme v kvalitě Giclée na umělecký papír. Svatební smlouvy jsou rozšířeným zvykem po celém světě nejvíce však na Blízkém východě a v Americe kde si snoubenci dokonce nechávají napsat do smlouvy text indiánského svatebního rituálu.

Hlédáte-li vhodný svatební dar

Musíme upozornit že se svatební smlouva výborně hodí jako svatební dar! Slova lásky, budou snoubencům romantickou vzpominkou, která je bude provázet po celý jejich život.

Ketubah.cz nabízí po celém světě: